Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia parafialne

Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach polecajmy Bogu sprawę trzeźwości każdej rodziny i całego narodu.

• W sobotę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe będą codziennie o godz. 17.30. Po różańcu Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.

• Już dziś informujemy, że 6 października – w przyszły czwartek o godz. 17.30 spotykają się w kościele dzieci klas III. Najpierw otrzymają w prezencie różańce komunijne. Następnie poprowadzą modlitwę różańcową. Będzie to już drugie spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy też o wpisywanie się na prowadzenie różańca w wybranym dniu października. Lista jest w zakrystii i w kancelarii.

• W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło nam 37 rodzin, w tym ofiarę na organy złożyły 33 rodziny, na sumę – 8750 zł. Wśród nich są dwaj kapłani i trzy rodziny z innej parafii. Niech Bóg wszystkim hojnie wynagrodzi. Podejmujemy się trudnego zadania, jakim jest budowa organów, w oparciu o podstawowe elementy, które będą zakupione z organów używanych. Na ten temat mówiliśmy dwa tygodnie temu. Jesteśmy na etapie załatwiana wszystkich formalności związanych z zakupem i przywozem do Polski, jak również ze zbieraniem funduszy na zakup.

• W przyszłą niedzielę – 2 października odbędzie się procesja różańcowa ulicami Tarnowa. Rozpocznie się o godz. 18.15 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku, a zakończy apelem w Katedrze tarnowskiej, pod figurą Matki Bożej Bolesnej. Oprócz różańca bierzemy ze sobą lampiony. Natomiast w środę – 28 września będzie ogólnoświatowa akcja: „Koronka na ulicach miast świata”. W naszej parafii są wyznaczone 3 miejsca na modlitwę: przy pomniku Jana Pawła II na placu, przy krzyżu na Os. Zielonym i pod sklepem dziecięcym „Mieszko” na Westerplatte.

• W piątek – ostatniego września o godz. 19.00 odbędzie się w dolnym kościele Modlitwa Uwielbienia, poświęcona małżonkom. Będzie połączona z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Serdecznie zapraszamy!

• W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Paulo, w środę – św. Wacława, męczennika, we czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek – św. Hieronima, kapł. i doktora Kościoła, w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask, opieki Królowej Różańca Św., zdrowia i wstawiennictwa św. Patronów.

• Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSIS ogłasza nabór do chóru dla chłopców, którzy uczęszczają do 3 klas szkół podstawowych. Chór katedralny w przeciągu 40 lat działalności wystąpił już w ponad 20 krajach europejskich dając ponad 200 koncertów. Chłopców, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym zespole prosimy o kontakt z ks. dyrygentem Grzegorzem Piekarzem. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej chóru katedralnego.

• Zbiórka lektorów w środę o godz. 19.15. Zbiórka ministrantów i aspirantów w sobotę o g. 9.00 i 10.00. Spotkanie DSM w sobotę o 9.00.

• Przypominamy, że 8 października odbędzie się bankiet charytatywny dla Kacpra i Mateusza – dwójki chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 9, cierpiących na rzadkie odmiany nowotworów. Bankiet odbędzie się w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Celem bankietu jest pozyskanie środków finansowych na ich leczenie. Wejście na bankiet jest biletowane. Zachęcamy do wzięcia udziału i okazania pomocy.

• Prasa katolicka jest przy wyjściu z kościoła lub s zakrystii. Polecamy zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

• Pomódlmy się teraz wspólnie o trzeźwość naszego narodu i naszych rodzin: Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko.