Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia parafialne

Będzie organizowana autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia. Lista chętnych na ten wyjazd jest w zakrystii i w kancelarii. Zapisywać będziemy do 23 sierpnia.

  • W ostatnim tygodniu w pracach budowlanych pomogło 5 rodzin, w tym 2 rodziny złożyły większe ofiary. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

  • W przyszły poniedziałek – 15 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jako ludzie wierzący uczcijmy godnie Matkę Bożą. Poświęcenie ziół, kwiatów i wieńców żniwnych na wszystkich Mszach św. W tym dniu obchodzić będziemy 102. rocznicę Cudu nad Wisłą. Kolejną rocznicę łączymy z modlitwą za Ojczyznę.

  • W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Dominika, kapłana, wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziew, i męcz. patronkę Europy, środa – św. Wawrzyńca, męczennika, patrona bibliotekarzy i pszczelarzy, czwartek – św. Klarę. Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Wśród Solenizantów jest nasz ks. Dominik. Życzymy, aby św. Patron wypraszał mu potrzebne łaski w pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Życzymy też zdrowia, pomyślności i dalszego zapału w służbie kapłańskiej.

  • Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.

  • W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą zbierane na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  • W ostatnich latach nasiliła się fala bulwersującej agresji i profanacji na miejsca i obiekty sakralne, a także na odbywające się nabożeństwa liturgiczne i zgromadzenia religijne. Dlatego ludzie wierzący domagają się nowelizacji Kodeksu Karnego i wzmocnienie ochrony wolności sumienia
    i wyznania. Na stoliku pod wieżą są listy poparcia dla obywatelskiego projektu ustawy o zmianie i zaostrzeniu w Kodeksie Karnym. Prosimy o złożenie swojego podpisu, aby zapobiec takiemu złu na przyszłość.

  • Dziś o 19.00 odbędzie się u nas spotkanie przed pielgrzymką pieszą grupy nr 2.

  • W tym tygodniu odszedł do wieczności Marian Jeż (lat 65), który przez wiele lat mieszkał na Os. Zielonym. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale