Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia parafialne

Zbliża się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Może sierpień obecnego roku, pobudzi nas do lepszego i bardziej trzeźwego życia. Ofiarujmy to dla kogoś, kto potrzebuje naszego wsparcia i pomocy. Już dziś informujemy, że 6 sierpnia odbędzie się XVII Diecezjalny Marsz Trzeźwościowy z Tarnowa do Skrzyszowa.

• Marsz wyruszy z naszego kościoła. Jego program: 16.30 - Msza św. pod przewodnictwem bpa Leszka Leszkiewicza. 17.45 - wymarsz uczestników, 19.45 – Apel Jasnogórski i zakończenie w kościele św. Stanisława w Skrzyszowie. Na drogę powrotną jest zamówiony autokar.

• Przypominamy, że jeszcze przez 3 tygodnie będą prowadzone zapisy na XXXV Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymka wyruszy 17 sierpnia z placu katedralnego. Nasza parafia przydzielona jest do grupy II, im. św. Franciszka. Zapisujemy się w zakrystii, w kancelarii lub na spotkaniu przed pielgrzymką.

• W ostatnim tygodniu w pracach wykończeniowych kościoła pomogło 5 rodzin, w tym 2 złożyły większą kwotę na ogrzewanie. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Obecnie trwają prace przy wykonaniu ogrodzenia wokół zainstalowanych pomp cieplnych po stronie północnej kościoła.

• W rozpoczynającym się tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: jutro – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców; wtorek – św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny; piątek - św. Martę – patronkę gospodyń domowych i hotelarzy. Wszystkim licznym Solenizantom i Solenizantkom życzymy obfitości Bożych łask, zdrowia, pomyślności oraz ludzkiej wdzięczności i życzliwości.

• Wojskowe Centrum Rekrutacji przekazuje następującą informację(komunikat WCR).

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Maria Stańczyk (lat 65) z ul. Odległej. Polecajmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.