Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie

Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą parafię podczas wczorajszej Pielgrzymki do Tuchowa – ok. 150 osób. Szczególną wdzięczność wyrażamy Diakonii Muzycznej na czele z ks. Bartoszem.

  • Przypominamy, że podczas wakacji, kancelaria parafialna jest czynna w następującym porządku: od poniedziałku do piątku czynna tylko po południu, od godz. 16.30 do 17.30; do południa zamknięta. Natomiast w sobotę otwarta od godz. 9.00 do 10.00.

  • Informujemy także, że podczas wakacji nasze nabożeństwa, czyli nowenna ku czci św. Jana Pawła II i bł. Karoliny, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna do Bożego Miłosierdzia są odprawiane przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.45.

  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę na tacę przeznaczoną na budowę organów w naszej świątyni. W ostatnim czasie ofiary indywidualne na potrzeby kościoła złożone na tacę lub poprzez wpłatę na konto wyniosły 2.000 zł. Dziękujemy za wszelki dar serca.

  • „Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym. Zapisy na pielgrzymkę będą miały miejsce 4. i 16.08 w parafii Szynwałd. Więcej informacji o pielgrzymce na plakatach i stronie internetowej PPT.

  • W dniach od 14 do 21 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku będzie miał miejsce Tygodniowy Odpust. Nasza parafia jest zaproszona szczególnie w sobotę, 20 lipca, o godz. 18.00. Informujemy także o Wielkiej Nowennie Szkaplerznej w dniach od 7 do 15 lipca w klasztorze Sióstr Karmelitek w Tarnowie. Szczegóły obydwu uroczystości na plakatach.

  • W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Wiesław Wąs (lat 68) oraz Janina Mróz (lat 82), obydwoje z os. Zielonego. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 


diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale