Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek Najświętszą Marię Pannę Tuchowską, w środę św. Tomasza, w sobotę bł. Marię Teresę Ledóchowską. Wszystkim Solenizantom życzymy zdrowia oraz Bożego Błogosławieństwa.

  • Przypominamy, że podczas wakacji, kancelaria parafialna jest czynna w następującym porządku: od poniedziałku do piątku czynna tylko po południu, od godz. 16.30 do 17.30; do południa zamknięta. Natomiast w sobotę otwarta od godz. 9.00 do 10.00.

  • Informujemy także, że podczas wakacji nasze nabożeństwa, czyli nowenna ku czci św. Jana Pawła II i bł. Karoliny, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna do Bożego Miłosierdzia są odprawiane przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.45.

  • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 różaniec i Msza Święta w intencji kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W I piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy. Spowiedź od godz. 16.00, a Msze Święte o godz.: 6.30, 7.30, 18.00 i 20.00. W piątek udamy się również do chorych.

  • W I piątek zapraszamy także na czuwanie Diecezjalnego Apostolatu Trzeźwości. O godz. 17.30 różaniec, Msza Święta; od godz. 19.00 modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a o godz. 20.00 – Msza Święta i Apel Jasnogórski.

  • W I sobotę o godz. 7.00 różaniec wynagradzający bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Sercu Maryi, o 7.30 Msza Święta, a po niej 15-minutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

  • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.00. Składka na tacę w przyszłą niedzielę, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na budowę organów.

  • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych naszych parafian i gości, do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Tuchowa, która odbędzie się 6 lipca w sobotę. Wymarsz z placu kościelnego o godzinie 5.30. Naszemu wędrowaniu towarzyszyć będzie śpiew i modlitwy prowadzone przez naszą Diakonię Muzyczną. Dla osób zainteresowanych organizujemy powrót autokarem, dlatego prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca czerwca.

  • Informujemy, że 20 lipca o godz. 18.00 odbędą się na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Sanktuarium na Burku; również informujemy o Wielkiej Nowennie Szkaplerznej w dniach 7-15 lipiec w klasztorze Sióstr Karmelitek Bosych. Szczegóły obydwu uroczystości na plakatach.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale