Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek narodzenie św. Jana Chrzciciela i w sobotę św. Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości Bożych Łask i ludzkiej życzliwości.

  • Ze względu na pomyłkę w zapisie intencji w uroczystość św. Piotra i Pawła, przepraszamy za zaistniałą sytuację i informujemy, że będą one odprawione w następującym porządku: o 6.00: + Krystyna Dobek, o 7.30: + Kazimierz Seremet, o 9.00: + Tomasz Wojtanowski, o 17.00: za parafian i o 19.00: + Janina i Władysław Rzeszuto. Składka w tym dniu będzie do dyspozycji Ojca Świętego.

  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedzielę i święta.

  • Informujemy, że od początku wakacji, czyli od jutra, kancelaria parafialna będzie czynna w następującym porządku: od poniedziałku do piątku czynna tylko po południu, od godz. 16.30 do 17.30; do południa zamknięta. Natomiast w sobotę otwarta od godz. 9.00 do 10.00.

  • Informujemy także, że podczas wakacji nasze nabożeństwa, czyli nowenna ku czci św. Jana Pawła II i bł. Karoliny, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nowenna do Bożego Miłosierdzia będą odprawiane przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.45.

  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć misjonarza z Boliwii, ks. Tomasza Kuliga, który wygłosi okolicznościowe kazanie. Z tej racji ofiary na tacę będą przeznaczone na dzieła podejmowane przez księdza misjonarza.

  • V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

  • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych naszych parafian i gości, do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Tuchowa, która odbędzie się 6 lipca w sobotę. Wymarsz z placu kościelnego o godzinie 5.30. Naszemu wędrowaniu towarzyszyć będzie śpiew i modlitwy prowadzone przez naszą Diakonię Muzyczną. Dla osób zainteresowanych organizujemy powrót autokarem, dlatego prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca czerwca.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale