Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Brata Alberta Chmielowskiego i w piątek św. Alojzego Gonzagę. Wszystkim Solenizantom życzymy zdrowia, obfitości Bożych Łask i ludzkiej życzliwości.

  • Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które w naszej świątyni są odprawiane o godz. 17.30 w dni powszednie oraz o godz. 16.30 w niedzielę i święta. We najbliższy wtorek, 18 czerwca, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania; zapraszamy wraz z rodzicami.

  • W najbliższy czwartek – 20 czerwca zapraszamy na godzinę 19.00 do dolnego kościoła na modlitwę uwielbienia, której towarzyszyć będą słowa Pana Jezusa: „Pójdź za mną”. Równocześnie informujemy, że następne czuwanie odbędzie się po wakacjach czyli we wrześniu.

  • Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek - 21 czerwca o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i rodziców.

  • Dziewczęta i chłopców należących do DSM i LSO zapraszamy w przyszłą sobotę - 22 czerwca na parafialne ognisko. Początek o godzinie 14.00.

  • Informujemy, że od początku wakacji, czyli od poniedziałku, 24 czerwca, kancelaria parafialna będzie czynna w następującym porządku: od poniedziałku do piątku czynna tylko po południu, od godz. 16.30 do 17.30; do południa zamknięta. Natomiast w sobotę otwarta od godz. 9.00 do 10.00.

  • Klerycka grupa teatralna zaprasza na adaptację komedii Aleksandra Fredry pt. „Zemsta”. Sztuka ta zostanie wystawiona 22 czerwca 2024 r. o godz. 19.00 w auli św. Jana Pawła II w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie przy ul. Piłsudskiego 6. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

  • V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca.

  • Zapraszamy na Kongres Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w dniach 18 - 20 października w Tarnowie. Wydarzenie kierowane jest do rodziców, których dzieci z różnych powodów odeszły z Kościoła, młodych, którzy mają takich znajomych oraz wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy tego wydarzenia zwracają się z prośbą o zakwaterowanie dla osób, które przyjadą z różnych części Polski. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej oraz w formie papierowej w zakrystii kościoła. Zgłoszeń prosimy dokonywać do 19 czerwca 2024 r.

  • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych naszych parafian i gości, do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Tuchowa, która odbędzie się 6 lipca w sobotę. Wymarsz z placu kościelnego o godzinie 5.30. Naszemu wędrowaniu towarzyszyć będzie śpiew i modlitwy prowadzone przez naszą Diakonię Muzyczną. Dla osób zainteresowanych organizujemy powrót autokarem, dlatego prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca czerwca.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale