Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie 22 - 29 października 2023 r.

Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną i rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Dziś jest także dzień, w którym liczymy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. Przy wyjściu z kościoła młodzież z KSM rozprowadza znicze nagrobne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność KSM-u w naszej Parafii.

 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, codziennie, o godz. 17.30.

 • W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne: w sobotę św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i polecamy wstawiennictwu świętych Patronów.

 • Zbliża sie Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństw różańcowych oraz podczas wszystkich Mszy św.

 • Kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 • W najbliższy piątek 27 października zapraszamy wszystkich na Modlitwę Uwielbienia, w dolnym kościele, o godz. 19.00, prowadzoną przez naszą Diakonię Muzyczną. Gościem specjalnym będzie ewangelizator Witek Wilk, który podzieli się swoim świadectwem wiary.

 • W najbliższą sobotę 28 październik/ będzie miało miejsce w naszym kościele diecezjalne spotkanie misyjne róż różańcowych, wcześniej planowane w Bobowej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00. Zachęcamy wszystkich do udziału. Dziękujemy różom różańcowym i innym grupom pastoralnym za włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia.

 • Z wielką radością informujemy, na wczorajszym Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej organizowanej przez Parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, w swoich kategoriach wykonawców nasza Diakonia Muzyczna zdobyła I miejsce, zaś nasz chór „Magnificat” wyśpiewał III miejsce. Gratulujemy!

 • Przypominamy, że Parafia posiada numer telefonu, który łączy bezpośrednio z ks. dyżurnym: jest to numer: 884 334 690. Numer ten dostępny jest też na stronie internetowej Parafii.

 • Nasz Parafialny Chór „Magnificat” zaprasza wszystkich chętnych, zwłaszcza panów, do włączenia się w działalność chóru. Próby odbywają się we wtorki, o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy!

 • Przypominamy, że Parafialny Zespół Caritas prowadzi dyżury w każdy poniedziałek od 9.00 do 10.00. W ramach dyżuru odbywa się wydawanie odzieży, można też przynosić odzież używaną w dobrym stanie i czystą.

 • Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na inwestycje: 4 rodziny złożyły łącznie 2 800 zł, w tym jedna rodzina 2 000 zł. Bóg zapłać!

 • W przyszłą niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy. Msze św. będą sprawowane według czasu zimowego.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale