Parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny w Tarnowie

pieczec parafii2 Ogłoszenia duszpasterskie 15 - 22 października 2023 r.

Dziś obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek, przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również przy wyjściu z kościoła młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza znicze nagrobne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność KSM-u w naszej Parafii.

 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, codziennie, o godz. 17.30. Dzieci prosimy, aby zapisywały na kartkach dobre uczynki i przynosiły je do kościoła, składając do specjalnego koszyka przed ołtarzem. Jesteśmy już w połowie miesiąca, dlatego warto zapytać siebie, czy byłem tym miesiącu choć jeden raz na różańcu?

 • W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia; w piątek św. Jana Kantego; w przyszłą niedzielę św. Jana Pawła II i Światowy Dzień Misyjny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, także pracownikom Służby Zdrowia, składamy serdeczne życzenia i polecamy wstawiennictwu świętych Patronów.

 • W tym tygodniu odbędą się spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania: jutro /poniedziałek/ zapraszamy klasy VIII o godz. 17.30; we wtorek zapraszamy klasy VII - również o godz. 17.30. Prosimy, aby uczniowie klas VIII przynieśli do kościoła deklaracje kandydatów do bierzmowania. Obecność młodzieży jest obowiązkowa. Na te spotkania prosimy też rodziców.

 • Można już składać kartki z wypominkami listopadowymi i rocznymi. Prosimy, aby imiona zmarłych wpisywać w pierwszej osobie liczby pojedynczej /np. Józef, Maria, Stanisław, itd…/. Przy wypominkach rocznych prosimy wpisać godzinę, o której w niedzielę mają być wypominki odczytywane: 9.00; 10.30 lub 16.00. Karty wypominkowe można zabierać z zakrystii, ze stolika pod chórem lub z kancelarii.

 • Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę 18 października po Mszy św. wieczornej, w sali przy plebanii.

 • Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w najbliższy piątek 20 października po Mszy św. wieczornej w sali przy plebanii.

 • Nabożeństwo modlitewne Grupy św. O. Pio odbędzie się w najbliższą sobotę 21 października po Mszy św. wieczornej.

 • Zapraszamy do udziału w procesji różańcowej ulicami Tarnowa w przyszłą niedzielę 22 października. Rozpoczęcie będzie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku, o godz. 18.30. Zakończenie w kościele NSPJ w Tarnowie.

 • Diecezjalne spotkanie misyjne róż różańcowych odbędzie się w sobotę 28 października o godz. 10.00 w Bobowej. Chętnych, którzy chcieliby się wybrać na to spotkanie prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 • Przypominamy, że jeśli ktoś pragnie przyjąć Komunię św. w postawie klęczącej – kapłan udzieli mu sakramentu w tak przyjętej postawie.

 • Przypominamy również, że w każdą niedzielę istnieje możliwość, aby szafarze Eucharystii zanieśli Komunię św. do domu chorego; taką potrzebę należy zgłosić w zakrystii. Osoby, które aktualnie korzystają z posługi szafarzy, nie muszą ponawiać zgłoszenia.

 • Informujemy, że Parafia posiada numer telefonu, który łączy bezpośrednio z ks. dyżurnym: jest to numer: 884 334 690. Numer ten dostępny jest też na stronie internetowej Parafii.

 • W najbliższą sobotę 21 października rozpocznie się Jubileusz Duszpasterstwa Akademickiego „Tratwa”. W ramach tego jubileuszu, w sobotę odbędzie się pielgrzymka rowerowa do sanktuarium w Zabawie. Pozostałe wydarzenia będą miały miejsce w Kościele Akademickim w Tarnowie oraz na Akademii Tarnowskiej. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach.

 • Zachęcamy do nabywania pracy katolickiej, przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

 • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Piotr Olszówka z ul. Westerplatte. Polećmy go Miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.

diecezja tarnowska grayscalecentrum jp ii grayscalefundacja dnt grayscalecaritas grayscaleopoka grayscalerdn malopolska grayscalekai grayscalegosc niedzielny grayscaletygodnik niedziela grayscalebiblia tysiaclecia grayscalekatechizm kk grayscale